כל מה שצריך לדעת על צביעת עץ, גדרות עץ, חידוש דקים, בניית דק עץ או פרגולות עץ.

מחירון
לחצו לייק בגוגל +
והצטרפו למשפחת החברים שלנו
חברנו בגוגל זוכים בהנחה אוטומטית של 10%


קבלו הצעת מחיר
שם מלא:
טלפון:
עיר:
סיווג:
הערות:מהיא פרגולה?

פרגולה
פרגולה

פרגולה היא מבנה פתוח ללא קירות המשמשות להצללה או מיגון מפני גשם. במרבית המקרים בניית פרגולה היא תוספת עיצוב משמעותית לבית או לגינה אנשים בונים פרגולות בבתים פרטיים, על גגות בניינים, או בגינות וחצרות. פרגולות עשויות בדרך כלל מעץ, מתכת או שילוב של שניהם. ניתן למצוא פרגולות מתרכובות פלסטיק ומתכת דמויות עץ.

מהוא גזיבו?

גזיבו
גזיבו

גזיבו הוא מבנה בצורת "ביתן" לעיתים בצורת מתומן המצוי בדרך כלל בפארקים, גנים, ושטחים ציבוריים מרווחים. גזיבו הוא מבנה בודד ומקורה המצוי בגינה ופתוח לכל הצדדים. תפקידו לספק צל ומקום מחסה, לעיתים משמש גם בתור מבנה נוי ואף מקום לנוח. ישנם מבני גזיבו בגנים ציבוריים גדולים דיים כדי לשמש בימת הופעות או כמחסה מפני הגשם וחלקם כולל בריכה. המונח "גזיבו" כולל מבנים נוספים כגון: פגודה, ביתן (פביליון), קיוסק, בלוודרה (ביתן תצפית), מבנה שטות, אלמבראס, פרגולה, רוטונדה. מבנים כאלה הם פופולריים באקלים חם ושטוף שמש. מאמרים רבים על גזיבו מצויים בספרות של ארצות רבות כגון סין, פרס העתיקה, ובתרבויות עתיקות נוספות. ג'ורג' וושינגטון הקים מבנה קטן בגינתו עם שמונה צדדים ב מאונט ורנון. תומס ג'פרסון כתב ספר על גזיבו בשם: "בתי קיץ - או ביתנים". בבריטניה או במדינות צפון אמריקה גזיבו בנויים בדרך כלל מעץ מכוסה חומרי קירוי סטנדרטיים, כגון רעפים. מבני גזיבו מוקמים לעיתים בסגנון של אוהל הכולל בד מתוח. ייתכן כי וילונות גזיבו משמשים כנגד חרקים מעופפים.

היתרי בנייה?

בבניית פרגולה מקורה יש לוודא מהם חוקי הבנייה הנהוגים ברשות המקומית בה אתם דרים. לפי החוק היבש - אין לבצע שינוי בחזית המבנה (גם צדדיות ואחורית) ללא קבלת היתר חוקי חדש. בפועל - אם מישהו יתקין מזגן, יחליף מסתור כביסה, או יוסיף שלט עם מספר הבית - הוא מבצע עבירה עליה קבועים קנסות בחוק. איננו בטוחים כיצד נהוג בכל רשות אך הגדרת פרגולה לפי חוק תכנון ובניה לא יעלה על 50 מ"ר. כל רשות מתייחסת אחרת לפרגולות, יש לבדוק מהן הדרישות אותן מבקשת העירייה המקומית בה אתם שוהים בהיתר פרגולה - ולבצע. במקומות רבים פרגולה ללא גג או שאיננה אטומה לאור מותרת ללא תשלומי ארנונה נוספים, במקרים רבים פרגולה בעלת תקרה גם לאחר אישורה כדין מחייבת תשלום ארנונה בהתאם לשטחה . ולסיכום,בבואך לבנות פרגולה בדוק מהם ההיבטים החוקיים ושאל את שכניך כיצד נהגו . בעיריות רבות לא אוכפים את החוק לחומרה בעניין זה.

בעת בניית פרגולות ישנם מספר שיקולים חשובים עליהם יש לתת את הדעת

מהי המטרה? האם תפקידה להגן מפני גשם, או שמא להצל מפני השמש. תשובה לשאלה זו תשפיע על חומר הגלם ממנו תורכב הפרגולה ועל התכנון והעיצוב שלה. מהו התקציב העומד לרשותכם? התקציב הינו גורם משפיע על חומר הגלם. כך לדוגמה פרגולה מעץ אורן תהיה זולה מפרגולה העשויה עץ גושני. כמו כן, גם הגודל משפיע על כמות חומר הגלם ולכן מייקר את מחירה. מהו העיצוב הנחוץ? הרכבת פרגולה גדולה מדי עלולה להחשיך את המרפסת ואת חלל הבית ואילו פרגולה קטנה מדי תיצור את ההשפעה ההפוכה. מהו סוג העץ המתאים ביותר? חומרי הגלם הפופולאריים ביותר כיום הם האורן והעץ הגושני בעל החיתוך העבה. עצים אלה נוחים לעבודה ומאפשרים חופש פעולה בבניית השלד. במידה ורוצים להוסיף לפרגולה גם גג, יש משקל לחומר שממנו יבנה הגג על העיצוב ועל המחיר, למשל גג רעפים. מהם האלמנטים אותם ניתן לשלב? ישנה אפשרות לשלב בין עץ לאבן וכן בין עץ למתכת. כמו כן ישנם שילובים נוספים כגון: גופי תאורה, צמחיה ועוד אותם ניתן לשלב בעיצוב.